Rozsvícení vánočního stromu ZRUŠENO!

Bezbariérový vstup na akci

Akce je vhodná pro děti

LetákZrušeno z důvodu doporučení hygieny a také z důvodu vyjádření solidarity se zdravotnickým personálem a vojáky ve všech nemocnicích.

Datum konání: 27. 11. 2021 začátek od 16:30

Místo konání: Koněšín, Koněšín

Typ akce: ostatní

Organizátor: Neuvedeno

Zdroj: Obec Koněšín

Rozsvícení stromu, které se mělo uskutečnit 27. 11. 2021 je ZRUŠENO!

Vážení spoluobčané,

dovolte mi, abych se alespoň touto formou ještě jednou vrátil k události související s rozsvícením vánočního stromu v naší obci.

Vzhledem k situaci, kterou není třeba dále komentovat, jsem se rozhodl letošní rozsvícení vánočního stromu úplně zrušit.

Věřte mi, že jsem nad vzniklou situací opravdu dlouze přemýšlel. Mé rozhodnutí v neposlední řadě ovlivnila také opakovaná doporučení hygienické stanice.

Mrzí mě, že hodiny příprav, které jste slavnostní události věnovali, zůstanou v sobotu bez odezvy. Přesto věřím, že důvod k slavnostnímu setkání dříve či později bude…

Domnívám se, že bychom neměli být odpovědni jenom sami k sobě v rámci rodiny, ale také třeba k lidem, které zatím, protože jsme vážně neonemocněli, neznáme. Mám na mysli především zdravotnický personál (ošetřovatele, zdravotní sestry, lékaře) a vojáky, kteří opakovaně čelí obrovskému tlaku v přeplněných nemocnicích po celé zemi.

A za to jim patří velký dík, který můžeme solidárně vyjádřit tím, že si něco odepřeme, něco, čím bychom je mohli pomyslně vystavit tlaku ještě většímu.

Za zrušení akce přebírám odpovědnost sám jako starosta obce, byť jsem si vědom toho, že ne všichni můj krok pochopí.

Je mi to opravdu líto a byl bych rád, kdybych tuto situaci nemusel vůbec řešit a svět byl jako dřív. Každý den v to pevně doufám a věřím, že se tak stane.

Za současný stav, který tu máme, může odstupující vláda v demisi, která nedokáže efektivně rozhodnout a mnohá rozhodnutí alibisticky převádí na hejtmany a na starosty.

Jako náhradní variantu za letošní zrušení rozsvícení vánočního stromu navrhuji v příštím roce zrealizovat novou akci - a to Svatojánskou noc.

Všem Vám děkuji za pochopení a přeji klidné dny a pevné zdraví.

Jiří Chalupa, sepsáno 24. 11. 2021

Leták